• en
  • et

Uudised

Arhiiv

Kontaveit alustas mainekat Madridi turniiri võiduga

Anett Kontaveit (WTA 65) mängib anettkõrgetasemelisel turniiril Madridis, kus osaleb kogu maailma tenniseparemik.

Kvalifikatsiooni esimeses ringis oli eestlanna vastaseks ameeriklanna Julia Boserup (WTA 87). Naised on varem kohtunud kahel korral ning mõlemal juhul on võitnud Kontaveit – 2014. aastal Nottinghami turniiril 6/1, 6/1 ning aasta hiljem Eastbourne’is 7/6(2), 6/1.

Kontaveit ei alustanud kohtumist kuigi kindlalt. Esimeses servigeimis oli vastasel kaks murdepalli, kuid Kontaveidil suutis need kaitsta. Viiendas geimis õnnestus Boserupil Kontaveidi palling murda. Eestlaste rõõmuks murdis Kontaveit kohe järgmises geimis vastu loovutamata vastasele punktigi. Seejärel jäi eestlanna oma servil hätta, kuid siiski õnnestus murdepall kaitsta ja järgmises geimis vastane teist korda murda. Viimase geimi võitis puhtalt Kontaveit ja esimene sett lõppes tulemusega 6/3.

Teise seti esimeses geimis õnnestus Kontaveidil murdepallini jõuda, aga see jäi kahjuks realiseerimata. Viiendas geimis suutis eestlanna kolmandal katsel vastase murda ja 3/2 juhtima minna. Taas oli Kontaveit hädas oma servil ja Boserupil oli kaks murdepalli, aga need jäid õnneks kasutamata. Viimased geimid mängis Kontaveit kindlalt ja võitis teise seti 6/2.

Põhitabelisse pääsemiseks peab kvalifikatsioonis kuuendana asetatud Kontaveit alistama veel ühe vastase. Kelle, selgub 27aastase kolumbialanna Mariana Duque-Marino (WTA 98) ja 22aastase jaapanlanna Nao Hibino (WTA 81) vahelisest kohtumisest.

Kommentaare ei saa lisada

Tagasi blogisse